Somatoterapia – psychoterapia ciała

Proponowana forma somatoterapii jest nowatorskim podejściem do podstawowych zagadnień psychoterapii ciała w koncepcji dr Rycharda Meyera, dyrektora Europejskiej Szkoły Psychoterapii Socio-Somatoanalitycznej w Strasburgu.

Somatoterapia jest rozległym systemem oferującym prace psychologiczną ze wszystkimi sferami funkcjonowania człowieka: ciałem, emocjami, uczuciami, wyobrażeniami, intelektem, relacjami, umiejętnościami społecznymi, jak również wymiarem duchowym. Pod tym względem somatoterapia mieści się w nurcie myśli psychologicznej, która uwalnia się od schematów proponowanych psychoterapii przez tradycyjną psychoanalizę.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! Specjalista Szymon Budnik, oferuje masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich i wiele wiele innych. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Somatoterapia – poznaj metodę

Metoda somatoterapii należy do nurtu intensywnie rozwijających się w ostatnich dziesięcioleciach indywidualnych i grupowych warsztatowych sposobów pracy z pacjentami, w których z zasady uwzględnia się funkcjonowanie fizyczne (ciało i sylwetkę) oraz sposób doświadczenia i wyrażania emocji.

Pojawienie się ciała w terapii polega już nie tylko na miłych ćwiczeniach (np. relaksacji lub ćwiczeniach fizycznych) lecz wstrząsa samą psychoterapią oraz psychoanalizą, wymuszając nowe podejście ukazujące człowieka w jego wielkości i złożoność umysłu.

Somatyzowanie emocji wyrażane podwyższonym napięciem mięśniowym (wpływ stresu, ilość godzin spędzonych za biurkiem lub kierownicą samochodu) mają bez wątpienia wpływ na nasz narząd ruchu, a tym samym na jakość naszego życia.Nie powinien więc budzić cienia wątpliwości fakt, iż w procesie fizjoterapeutycznym somatoterapia jest jego integralną częścią